Про епідемічну ситуацію із захворюваності на кір

Понад 15 тис. українців захворіли на кір у січні 2019 р. Представники наукової медичної спільноти вважають епідемічну ситуацію складною, при цьому їх оцінки гірші, ніж офіційні. Зокрема, Ольга Голубовська, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, вважає, що поточний рівень захворюваності на кір свідчить не про спалах, а саме про епідемію.

На сьогодні епідемічна ситуація з кору в Одеській області продовжує залишатись неблагополучною.

За даними звітних форм лікувально-профілактичних закладів Одеської області з початку року зареєстровано кір у 403 хворих, у тому числі діти до 17 років – 244 (60,6%).  Найуразливішими серед населення продовжують залишатися вікові групи 1-4 роки (26,4%) та дорослі (40,4%).

Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  88,3%, з них не щеплені за віком – 7,8% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 3,8%, 2 дози – 7,9%.

Триває спалах кору в релігійній громаді с.Шевченково Кілійського району.  До спалаху підключився Татарбунарський район (с.Нерушай), де захворіло на кір 4 дитини, джерелом інфекції став хворий з с.Шевченково Кілійського району. Станом на 01.02.2019р. всього захворіло 100 осіб, у тому числі 99 дітей. Із 100 захворілих щеплені проти кору 3 дітей, інші не щеплені за релігійними переконаннями батьків. Госпіталізовано 15 осіб, перебіг захворювання легкої та середньої важкості.

У Роздільнянському районі в період з 2008 по 2017 роки захворюваність на кір взагалі не реєструваласть.

З травня  2017 року епідемічна ситуація в районі ускладнилась. За рік зареєстровано 28  випадків захворювань на кір в тому числі дітей віком від 0-17 років – 8. У 2018 році спостерігалось подальше зростання рівнів захворюваності.

Всього зареєстровано 62 випадки захворювань, в тому числі дітей віком від

0-17 років -30. Найбільш вразливими до захворювання були діти вікових груп від 1-4 років та від 5-9 років.При цьому в період 2017-2019років реєструвалась  спалахова захворюваність на кір серед дитячого населення району.

Складна епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір виникла внаслідок накопичення значного невакцинованого прошарку населення. На сьогодні 450 дітей в районі не отримали щеплень проти кору, в основному внаслідок відмови батьків від щеплень.

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО КІР?

Кір – це високо-контагіозне (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання.

Джерелом інфекції є хворі кором люди, з моменту появи перших ознак хвороби до п’ятого дня від початку висипань.

У наші дні при вчасно початому кваліфікованому лікуванні ускладнення при корі бувають нечасто. Більшість дітей ( на відміну від дорослих) переносять цю хворобу без наслідків. Ускладнення частіше виникають у дітей до року, недоношених, з малою масою тіла.

У людини, що перехворіла кором, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції – випадки повторних захворювань поодинокі.

Щеплення – єдиний оберіг від небезпечних хвороб та реалізація права українських дітей на здорове життя.

Вакцинація проти кору проводиться дітям у віці 12 місяців, ревакцинація – у шість років.

Кір – це вакцино-керована інфекція, і щоб не хворіти, необхідно отримати щеплення. Зараз в Україні вже є достатня кількість вакцин проти кору, паротиту та краснухи.

Закликаємо батьків вакцинувати своїх дітей, тим самим захищаючи їх і себе від цього захворювання!!! 

Польський О.Г.,  лікар-епідеміолог.

 

 

 

 

Залиште свій коментар